Tarihçemiz

Düzgün Çalışan ve Sıkışmayan Alüminyum Vinçler

eepos, 2006 yılında Friedhelm Mücher, Klaus Bellingroth, Timo Koch ve Armin Mücher tarafından kurulduğunda, hedef, ergonomik işyerleri oluşturmaktı. O zaman Friedhelm Mücher 20 yılı aşkın bir süredir vinç sektöründe faaliyet gösteriyordu ve eepos’un ürünleri ile hizmet etmek istediği özel bir niş keşfetti: modüler prensibe dayanan kesinlikle düzgün çalışan vinç sistemleri – ve ağırlık nedenleriyle bunlar tamamen alüminyumdan yapılacaktı.

En baştan beri Timo Koch, teknik müdür olarak yönetim kurulundaki yaratıcı baş ve geliştirme müdürüydü. Aşırı düzgün çalışan, kesinlikle sıkışmayan, çok az bakım gerektiren ve son derece dayanıklı modüler bir sistem geliştirdi. Ve vinç profillerini tamamen alüminyumdan üreten ilk şirket eepos olduğundan, eepos, vinç ürünlerini eepoz one’da 2.000 kg’a kadar yük kapasitesiyle ilk defa kullandı. Armin Mücher, eepos için örgütsel sorumluluğu üstlendi. Zaten ilk yılında, eepos Sinsheim’deki “MOTEK” ticaret fuarında başarılı bir şekilde sergilendi, böylece genç şirket sonuçta çok hızlı büyüdü. Otomotiv endüstrisi ve makine mühendisliğinden gelen müşteriler, eepos sistemlerinin düzgün çalışması ve esnekliği konusunda heyecanlıydı. Sadece birkaç yıl içinde, eepos one alüminyum modüler sistem, 2 tona kadar hafif vinç sistemleri için kendisini yeni bir standart haline getirdi.

Kendi Taşıma Cihazlarına Sahip Standart Raylı Sistemler

Stratejik olarak, eepos kendisini, bir eepos sisteminin sadece elleçleme cihazlarının ara yüzüne kadar tasarlanacak şekilde yerleştirmişti. Böylelikle, otomobil üreticilerinin ve makine mühendislerinin üretim tesislerinde ve fabrikalarında, tek tek vinç sistemleri, işyerine doğru gezer köprülü vinçler ya da raylı sistemler ve birkaç kilometre boyunca vinç sistemleri ya da raylar olarak kuruldu. Eğer bir salon tamamen eepos vinç sistemleriyle donatılmışsa, genel müteahhitler sadece kendi teçhizatlarını veya cihazlarını ayrı bölümlerdeki sistemlere bağlamak zorunda kaldılar. Bu nedenle üretim tesisi tüm salonda standart bir vinç kullanıyordu ve genel müteahhit artık uygulamasının üstünde daha az karlı vinç raylarıyla uğraşmak zorunda kalmadı.

Hızlı Olanlar Yavaş Olanların Yerine Geçiyor

Bu eepos sloganıdır, çünkü sektörde hafif alüminyum vinçlerin, ağır ve hantal çelik vinçlerin yerine geçeceği konusunda emindi. Teknolojik gelişmelerin yıllarını çalmasına izin vermedi ve eepos’u piyasadaki en kapsamlı modüler sisteme dönüştürdü. Müşteriler, fuarlarda veya operasyonda, vinçlerin hafifliğini tecrübe ettikleri anda heveslendiler. Bireysel iş istasyonlarını eepos ile donattıktan sonra, Audi A3 üretiminin hafif vinç sistemi için AUDI Györ fabrikası ile sözleşme imzaladı. Daha güçlü ve yenilikçi olmak için, bu proje onay ve teşvik oldu. 500 kg’a kadar eksantrik yüklerin, güvenli bir şekilde kaldırılıp alındığı ve taşınıp konumlandırıldığı eksenleri, eepos için standartlaştırılmış alüminyum modüler sistemi geliştirdi. Böylece eepos ilk yıllarında, 60 kişilik çalışan kapasitesine ulaştı.

Vinç sistemlerinde inovasyon lideri eepos, daha sonra saf plastikten üretilmiş ve karbon fiberlerden yapılmış bir vinç için çalışmalara başladı. Eepos carbon vinç profili, 100 kg’a kadar taşıma kapasitesiyle ve yalnızca 2,8 kg ağırlığıyla, ultra hafif yük taşıma imkanı sundu ve bu sayede eepos, ünlü “TOP 100 Innovator 2015” ödülünün sahibi oldu.


Cesur ve İşine Sevdalı, Harika Bir Ekip

Her üründe ve aynı zamanda tüm modüler alüminyum sistemi etrafındaki tüm hizmetlerde, eepos firması, işin hızı ve iş keyfi, cesaret ve yenilikçi sürüş, dürüstlük ve birbirleriyle ilişkilerde açıklık gibi değerleri içeriyordu. Müşteriler bunu ödüllendirdi: eepos son derece hızlı ve olağanüstü derecede esnek, sık sık söyleniyordu. Temel taş çeşitli ürün aileleriyle atıldı ve beklenmedik hızlı büyüme başladı. 2012’den bu yana, eepos yıllık satışlarda % 20’den fazla artış göstererek 2018’de yaklaşık 20 milyon avro olan satışlarda 7,5 milyon avroya ulaştı. Aynı dönemde, Wiehl’deki eepos merkezindeki çalışan sayısı 30’dan 90’a kadar yükseldi. Enselskamp 3’teki binadan Zum Scherbusch 1’deki bir sonraki binaya taşındıktan sonra, bu binanın kısa ve orta vadede çok küçük olacağı açıktı.


Büyüme

Dünyadaki eepos lokasyonlarının sayısı da sürekli arttı. Avrupa, İspanya, Fransa, İtalya, Türkiye, Macaristan, Polonya ve diğer Avrupa ülkeleri gibi güçlü şubelere ek olarak, eepos, vinç sistemlerini dünya çapında Japonya, Çin, Tayland, Vietnam, Hindistan, Güney Afrika, ABD, Meksika ve Brezilya’daki şubelerinden teslim etti.  Kuruluşundan sadece 12 yıl sonra, eepos, 140 çalışanı ile kendisini küresel olarak aktif bir makine mühendisliği grubuna dönüştürmüştür.

Yenilik

2014’ten bu yana, tüm iştirakler ve müşteriler eepos bileşenlerini, ilgili teknik belgeleri ve kendi sistemlerinin tasarımı için mevcut ürün bilgilerini eeworld online platformundan indirdiler. 1 Ocak 2018’da eepos, dijital devrimi gerçekleştirdi ve endüstri 4.0’a doğru kendi yolunu çizdi. Şu an eepos yapılandırıcı ile web tabanlı vinç sistemi tasarlanabilir. Ve bugün bile, hız, cesaret ve yenilikçilik, işyerinde dürüstlük ve keyif, eepos’un daha iyi hale gelmesi için itici güçlerdir.