eepos base M Flexa'da

Flexa GmbH, Hanau’daki yeni üretim holünde yüksek kaliteli koruyucu hortumlar üretmektedir. eepos medya sütunları, enjeksiyon kalıplama makinelerine ihtiyaç duyulan tüm enerjiyi ve malzemeleri tedarik eden ve ayrıca gelecekte bunları esnek bir şekilde dönüştürmek veya güçlendirmek için merkezi kabul noktasıdır.

Flexa kablo koruma sistemlerinin başarısı için ürün çeşitliliği belirleyicidir: Uygulamaya bağlı olarak, Flexa kanalları solvente dayanıklı, sıvı geçirmez, UV ışınlarına dayanıklı veya silikon kaplamalı gibi çok çeşitli tasarımlarda üretilebilir. Flexa kablo koruma sistemleri için -60 ila + 300 ° C sıcaklık aralığında veya IP sınıf 69K’ya kadar derecelendirmeler bile sorun değildir. Makine mühendisliği, taşıt teknolojisi, demiryolu taşıt endüstrisi, rüzgar santralleri ve tıbbi teknolojide kablo koruma sistemlerine olan talep sürekli arttığından, şirket yönetimi mevcut makineleri genişletmeye ve tesislerinde yeni bir üretim salonu inşa etmeye karar verdi.

Çok daha Esnek, Çok daha İyi Sonuç

Yeni üretim tesisinde çok çeşitli Flexa ürünleri esnek bir şekilde üretildi ve çıktı miktarları arttı. Ve tüm esnekliklerle, mümkün olan en yüksek sipariş, temizlik ve netlik garanti edilmelidir. Kablo koruma sistemlerinin üretimindeki büyük deneyim nedeniyle, makinelerin montajı ve genel malzeme akışı gibi üretim ortamının kaba temel taşları hızlı bir şekilde işlenmiştir. Materyal ve enerji tedariki, makinelerin üstünde ikinci bir seviye üzerinden yapılmalı ve yine de ucuz ve genişletilmesi kolay olmalıdır. Çözüm, teknik müdür Bay Sieke, eepos medya sütun tabanına rastladığında ortaya çıktı. Çünkü eepos medya sütunları her makineye gerekli tüm medyayı istikrarlı, merkezi ve karmaşık bir şekilde sağlıyor.

Çok Çeşitli Ebat, Uç ve Kapaklar

eepos ortam sütunları modüler bir sistem olarak tasarlanmıştır ve dört boyutta (XS, S, M ve L) mevcuttur. Sabit bir taban plakası, medya sütununu zemine sıkıca tutturur. Bir taban sütununun üst tarafı bir plaka ile kapatılabilir veya tepede açık kalabilir. eeworld online platformumuzda farklı medya ekleri ve kapakları hakkında bilgi verebilir ve sipariş edebilirsiniz. eepos tabanı, çok çeşitli uygulamalar için size mümkün olan en yüksek serbestlik derecesini verir. Örneğin, M tabanına ve L tabanına sahip eepos vcrbon döner vinç, bir tarafa ya da her iki tarafa da monte edilebilir ya da sonradan takılabilir.

Hız ve Destek için İyi İşaretler

Flexa, medya sütun tabanı M ve yukarıdan basınçlı hava ve elektrik tedarikine karar verdi. Sensörler ve aktüatörler ayrıca alüminyum sütunda yönlendirilir. Daha büyük çaplı materyal hortumları dış parça oluklarına tutturulur. Flexa, son katını kurmadan önce medya sütunlarını takmak için kısa bir zaman ayırdı. Bay Sieke bildiriyor: “eepos için karar verildiğinde, nihai tasarım, teslimat ve kurulumun hızı programımıza çok iyi uyuyor. 4 metre ve 6 metrelik yüksekliği seçtik ve hemen ilk 11 sütunu sipariş ettik. eepos’tan gelen destek ve girdiler çok hızlı ve çok iyiydi. Buradaki Flexa’daki çalışanlarımız, temel M medya sütununun olanaklarını hemen anladı ve kullandı.”

Kendi Kendine Montaj Kitindeki Medya Sütunu

Bay Sieke ayrıca bir örnek verdi: “İyi ki eepos bize önden ve arkadan işlenmemiş kapak plakaları sağladı. Bu, üretim ve servis personeli ile yapılan görüşmelerde, bağlantıların bireysel konumlarını ve yüksekliklerini optimum şekilde belirlememize ve salonda bu noktaya çıkmamıza olanak sağladı. Beni çok mutlu eden, bunun derhal bireysel bölümler arasında yüksek düzeyde kabul görmesine yol açmasıydı. Müşterek anlaşma, etkileşimli bir sürecin harekete geçmesi anlamına geliyordu, böylece şimdi mümkün olan en iyi yürütmeye sahip olduk. Ve bu herkes tarafından destekleniyor! Ayrıca, elektrikçiler karar alma süreçlerine çok erken bir aşamada dahil oldular. Bay Sieke: “Elektrikçiler iletken elemanlar için iç parça oluklarını kullanmaya karar verdi. Bu bize kablo kanalını makinelere indirme ve aynı zamanda kabloların korumasını sağlama imkanı veriyor. Önden sökülebilen ayrı ayrı vidalanmış medya ekleri, elektrikçilerin kabloları ve koruyucu kanalları değiştirmelerini veya iyileştirmelerini kolaylaştırır.”

Kesinlikle Tavsiye Edilir

Yeni salonda, plastik enjeksiyon makineleri bir sıra halinde ve yanlarındaki eepos medya sütunları istenen netliği sağlıyor. Bay Sieke: “Medya sütunları sayesinde her şey düzenli ve iyi yapılandırılmış. Gerçekten az yer kaplıyorlar ve aynı zamanda iyi görünüyorlar ”. Gezinin sonunda, Bay Sieke yaşadıklarını özetledi: “Yeni salonumuzu her tedarikçiye göstermiyoruz. Fakat eepos ile yaptığımız işbirliği hepimiz için çok eğlenceliydi. Çalışanlarının ve ürünlerinin hız ve esnekliği bizi ikna etti. eepos medya sütunlarını kesinlikle tavsiye edebiliriz. eepos ana medya sütununun her zaman çok çeşitli çözümler için önerildiğini not etmek ilginçtir. Bu şekilde bunun bizim için doğru olduğunu fark ettik. Medya sütununu kullanmak için neredeyse yeni uygulama alanları arıyoruz.”


Entegre Ürünler

eepos one2.000 kg’a kadar yük kapasitesine sahip modüler alüminyum sistem.
eepos nanoModüler kaldırma aksları. Hafif. Hassas. Başarılı.
eepos carbon100 kg’a kadar yük kapasitesine sahip ultra hafif vinç profili.
eepos moveEnerji, sinyaller ve kendi çözümleriniz için medya sütunu.
eepos base75 kg’a kadar yük kapasitesine sahip modüler alüminyum sistem.
eepos powertrackKarmaşık Enerji Tedariki için Güç Dağıtım Sistemi