eepos one BPW'de

Wiehl firmasından BPW firması, eepos vinç sistemleri ve kaldırma aksları ile ürünlerinin işlem süresini kısaltır ve böylece imalat ve montaj işlemlerini optimize eder. eepos, şirkete eepos sistemleri konusundaki deneyimlerini sordu.

Bir kamyon treninin şöhreti genellikle kabinin önünde logosu yanıp sönen marka tarafından kazanılır. Bununla birlikte, başarı öyküsü, büyük ölçüde römork akslarının kalitesinden de kaynaklanmaktadır. Ve tekerlek göbeklerinin merkezine yakından bakarsanız, çok başarılı ve güvenilir römorklarda üç harf bulacaksınız: BPW. BPW 1898’de kurulduğunda, neredeyse 120 yıl sonra yılda 450.000’den fazla aks üretilebileceğini kim düşünebilirdi? Bugün BPW Grubu, Almanya’da 2.700’den fazla çalışanı ve dünya genelinde 6.400’den fazla çalışanı istihdam etmektedir. Şasiye ek olarak, ürün portföyünde ayrıca aydınlatma sistemleri, plastik teknolojileri, kapatma ve gövde teknolojisi ile kamyon ve römorklar için telematik çözümleri de yer alıyor. Merkezi Köln yakınlarındaki Wiehl’de bulunan BPW Grubu, yıllık 1.25 milyar Avro civarında bir satış gerçekleştiriyor.

Kalite Daimi Olmalı

BPW’nin sektörde bilindiği yüksek kaliteyi sağlamak için Almanya, Rusya, Macaristan, Çin, Avustralya ve Güney Afrika’daki üretim tesislerinin şasi sistemleri için tek tip üretim ve montaj sistemleri bulunmaktadır. Hepsi yenilikçi montaj sistemleriyle sürekli geliştirilir. Montaj işlemlerinin optimizasyonu Wiehl’de merkezi bir konumda beklerken, Teknik Servisler Müdürü Henrik Eyer eepos alüminyum vinç sistemleri ile ilgilendi. BPW’de malzeme besleme, takım temini ve kalite kontrolleri farklı istasyonlarda gerçekleştiğinden, vinç sistemlerinin ve taşıma ekipmanlarının kullanımı on yıllardır elbette bir konudur. Eeposlu Marcus Walter, Teknik Servis Henrik Eyer ve Ralf Schneider, sahadaki sistemleri ziyaret etti ve sorular sordu.

BPW Neden Eepos’ta Karar Kıldı?

Eyer: Eepos alüminyum vinç sistemlerinin kalitesi ve teknik özellikleri bizi ikna etti. For this reason, we decided to use the eepos crane systems not only for axle assembly in our Wiehl plant, but also at our Hunsheim site, where we manufacture the brake systems for truck trailers and semi-trailers. Kalitenin yola çıkabilmesi için üretim kalitemiz yüksek olmalıdır.

Yani Odak Noktası Teknik Özellikler Oldu

Eyer: Teknoloji doğru olmalı, ama elbette başka yönleriyle de ilgileniyoruz. Bölgedeki firmalarla çalışmaktan zevk alıyoruz. Sonunda, eepos’un rekabetçi fiyatları eklendi. Bütün bunlar eepos sistemleri lehine kararımızı güçlendirdi.

Eepos Sistemleri Pratikte Nasıl Performans Gösterdi?

Eyer: Bizi memnun eden, yeni vinç sistemlerinde çalışanların geri bildirimlerinin sürekli olarak olumlu olması. Dolayısıyla, gelecekteki projeler için eepos için başvurduğumuzu hayal edebiliyoruz ve aslında birlikte bir tesis daha planlıyoruz. İşbirliği, planlama aşamasından bütün girdi ve desteğe kadar iyi çalıştı.

Anında Etkilendiğin Bir Şey mi vardı?

Schneider: Bir planlayıcı olarak, gerek sorunsuz ergonomi ve verimliliği gerekse de çevrimiçi eeworld üzerinden tüm gerekli verilerin sağlanmasını sağladığı için hem sorunsuz hem de sıkışma olmadan çalıştığım konusunda ikna oldum. Bu, modüler sistemdeki diğer bileşenlere herhangi bir zamanda erişebilmemi sağlıyor ve çok çeşitli çözümleri kendim kolayca geliştirebiliyorum.

Yeni Vinç Sistemlerin Montajı için Hangi Özellikleri Taşımalı?

Schneider: Örneğin, proses güvenilirliği konusunda yüksek taleplerimiz var. Ayrıca, ergonomi, montaj koşulları ve bakım ve test çalışmaları için yüksek standartlar vardır. Diğer şeylerin yanı sıra, bileşenlere ilişkin beş yıllık garanti eepos için konuştu. Bununla birlikte, karmaşık montaj işlemlerimiz nedeniyle, ürün yelpazemizdeki sistem uyumluluğu bizim için özellikle önemlidir. Ve son olarak, proses güvenilirliği ayrıca yedek parça tedarikinin ve daha fazla servis desteğinin işe yaraması anlamına gelir. Burada, bölgesel yakınlık bir başka avantajdır.

Sizin için, Özellikle Önemli Olan Neydi?

Schneider: Evet, iki gereksinime odaklandık. Montajımızdaki sistemlerin birbiriyle uyumlu olması bizim için önemlidir. Montajdaki süreç optimizasyonunun bir parçası olarak, her seferinde farklı sistemler arasındaki arayüzlerle uğraşmak istemiyoruz. Bu yüzden özellikle eepos one servis istasyonunu seviyoruz. Öte yandan, hedeflerimizden biri dönüşümü hızlı ve esnek bir şekilde gerçekleştirebilmekti. eepos bizi çok iyi destekledi.

Bu Tam Olarak Neye Benziyordu?

Schneider: Böyle kapsamlı projelerle, iyi planlama elbette bir ön şarttır. Bu, bölümlerimizin gereksinimlerine esnek ve hızlı bir şekilde yanıt vermemizi sağlar. eepos bu konuda bizi gerçekten destekledi. Samimi ve yardımsever bir tavır nedeniyle, işbirliğinin çok tatmin edici olduğu ortaya çıktı.ab Teknik planlama tamamlandığında, tesislerin yapımını bağımsız olarak gerçekleştirdik. Sistemlerimizi tanımanın ve bunları her an tamamlamamızı, genişletmemizi ve optimize etmemiz için en iyi yol budur.

Hedeflerine Ulaştın mı?

Schneider: Evet, belirlenen sürelerdeki tüm hedeflerimize ulaşmayı başardık. Bir şey daha: Bahsedilen avantajlara ek olarak, eepos sistemleri son derece güncel ve moderndir. Bu, eepos sistemlerinin BPW’nin yüksek otomasyonlu montaj işlemlerine mükemmel entegrasyonunu sağlar. Sistem günlük çalışmayı kolaylaştırıyor. Çalışanlarımız da size bunu onaylayacaktır. 80 kg’a kadar olan ağırlıkların taşınması çocuk oyuncağıdır. Süleyman Hür montaj hattında çalışıyor. Uzun yıllar bir montajcı oldu ve çeşitli iş istasyonlarından geçti. Montaj hatlarının içerde olduğunu biliyor.

Ekipmana Neden İhtiyaç Duydunuz?

Hür: Eepos sistemlerinde, çoğunlukla dingile monte etmek için göbek grupları gibi bileşenleri kaldırıyoruz. Bazen 80 kg ağırlığındadırlar. Vinçle, bileşenleri her zaman doğru yüksekliğe yerleştirebiliriz, böylece daha sonra kolayca ve arkaya baskı olmadan monte edilebilirler.

Yeni Alüminyum Vinçler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Hür: Sistemlerin kullanımı çok kolaydır. Büyük bir çaba göstermeden ihtiyaç duyduğumuzda onları ileri geri taşıyabiliriz. (Sülyman Hür güler). Sistemin sorunsuz çalışması harika. Bazen neredeyse çok iyi. Raylar% 100 hizalı değilse, bileşenler bazen kendi başlarına hareket eder. Servis hizmetine söylediğimiz şey budur.

Teknik Özellikler

2.000 kg'a kadar yükler için 6 profil boyutu

Boş odalara bağlı olarak yüksek sağlamlıkta düşük yüksüz ağırlık

Dış ve iç parça oluklar

Takviye yükler için destek profili

XS'den XXL'e kadar tüm profil boyutlarına uygun eepos vagon

Kapsamlı aksesuarlar


Entegre Ürünler

Avantajları

Mükemmel, tıkanma yapmayan pürüzsüz çalışma tasarımı sayesinde ergonomik ve yorulmadan çalışma

Düşük gürültü emisyonu iş yükünü azaltır

Yüksek kaliteli ve düşük aşınma bileşenleri, tüm işletme ömrü boyunca maksimum değer tutma ve maliyet etkinliği sağlar

Hızlı tasarım, teslimat ve kurulum

Yüksek çalışma hızı ve konumlandırma hassasiyeti sayesinde üretim sürelerinin kısaltılması

Akıllı modüler tasarım sayesinde basit montaj

Yerleşik hizmet istasyonları, vagonların kolayca değiştirilmesini sağlar

eepos one2.000 kg’a kadar yük kapasitesine sahip modüler alüminyum sistem.
eepos nanoModüler kaldırma aksları. Hafif. Hassas. Başarılı.
eepos carbon100 kg’a kadar yük kapasitesine sahip ultra hafif vinç profili.
eepos moveEnerji, sinyaller ve kendi çözümleriniz için medya sütunu.
eepos base75 kg’a kadar yük kapasitesine sahip modüler alüminyum sistem.
eepos powertrackKarmaşık Enerji Tedariki için Güç Dağıtım Sistemi