eepos one Triemli'de

Zürih’te 2015 yılında inşa edilen “Triemli Hastanesi”, parlak ve hafif cam cephesi ile büyülüyor. 800 kg ağır pencereler sadece esnek hafif vinç sistemi olan eepos one yardımı ile kurulabilir.

Zurich Clinic for City and Canton, 550 yataklık alan sunuyor. Hem göz alıcı, hem de kurulum teknolojisi açısından bir zorluk, 800 kg ağırlığa sahip pencere elemanlarından yapılmış modern cam cephesidir. Tavandan tabana pencerelerin taşınması sadece zor değil, aynı zamanda cepheye yapılacak entegrasyonu da zor bir iştir.

Eepos One için Gereksinimler:

  • Düşük toplam yükseklik ve kolay kullanım ile sağlam monoray sistemi
  • sık ve sorunsuz montaj ve demontaj
  • beş metreye kadar genişlikte ve iki buçuk metre yüksekliğinde paneller hareket ettirilebilir
  • yüksek kaliteli ve uygun maliyetli aşırı pürüzsüzlük ve hareketlilik

Cephe Yapımcısı Eepos One Hafif Vinci Seçiyor

Bu özel projeye en uygun sistemi arayanlar için cephe inşaat şirketi Hartmann + Co, eepos’un modüler alüminyum sistemine rastladı. eepos sistemi, kendi test standında adım attı ve diğer üreticilerle karşılaştırıldı.

Rakiplerinden daha Hafif ve Yenilikçi

Eepos satış ortağı Hold AG’de “Clinic Construction” Proje Yöneticisi Bruno Stoll: “Cephe şirketi  sistemin sadeliğini ve onun ihtiyaçlarına olan pratikliğini hemen gördü. eepos rayları tasarımlarında daha evrenseldir ve metre başına on kilogramda rakip sistemlerden çok daha hafiftir. Ek olarak, eepos taşıma sistemleri son derece düzgün çalışır ve optimum yük taşıma kapasitesiyle taşınması kolaydır.

“Kullanıma Hazır Değil”

Bruno Stoll: “eepos vinç inşa kiti sonuçta bu özel gereksinime uygun tek sistem. Tek başına müşteri gereksinimlerini karşılayacak şekilde yapılandırılabilir çünkü bireysel bileşenleri yığın olarak üretilmez.”

150 Metre Vinç Rayları

2012 ilkbaharında pencere panellerinin montajına başlanabildi. Her cephe montaj aşaması için, binanın her yerine 150 metre vinç rayı yerleştirildi. İskele yardımıyla, vinç rayları ilk olarak cepheye en üst katın yukarısına kadar sabitlendiç Bu noktadan itibaren, üç kat oda yüksekliğinde pencere panelleri ile donatıldı.

Yardımcı Vinç, Raylar ve Vakumlu Kıskaçlarla Montaj

Bölmeler, bir eepos yardımcı vinci ve pille çalışan bir vakum kabı yardımıyla çıkarıldı ve eepos düzeneğine aktarıldı. Bölmeler, cephe boyunca bir monoray sistemi vasıtasıyla istenen son konuma getirildi. İki bölme aynı olmadığından, bu gerekli hassasiyet en yakın milimetreye kadar işe yaradı. Bu görevde en önemlisi, vinç sistemlerinin yük altında bile “düzgün çalışma” faktörü idi.

Yük Altında bile Benzersiz Akıcı Çalışma

eepos hafif vinçleri hafif, yüksek kaliteli alüminyum vagonlarla tedarik edilir ve 1.200 kg’a kadar yükleri taşıyabilir. Tekerlekli vagonların içindeki veya içindeki makaraların özel düzenlemesi, her zaman kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Yanal kuvvetlerde, yukarı kuvvetlerde veya çapraz çekmede bile eğilme olmaz.

eepos Rayları Tahrip Edilemez

Her üç kattan sonra, eepos hafif vinç sisteminin tamamı sökülmüş ve yeni yerine yerleştirilmiştir. Hold AG’den proje yöneticisi Stoll, “eepos sistemi, vinç sisteminin cephe ekibi tarafından uygun şekilde kullanılmasından dolayı hala yeni görünüyor” diyor. Vardığı sonuç şöyle: “Cephe inşaatçısı memnun – eepos raylarının tahrip edilemez olduğu kanıtlandı.”


Entegre Ürünler

eepos one2.000 kg’a kadar yük kapasitesine sahip modüler alüminyum sistem.
eepos nanoModüler kaldırma aksları. Hafif. Hassas. Başarılı.
eepos carbon100 kg’a kadar yük kapasitesine sahip ultra hafif vinç profili.
eepos baseEnerji, sinyaller ve kendi çözümleriniz için medya sütunu.
eepos base75 kg’a kadar yük kapasitesine sahip modüler alüminyum sistem.
eepos powertrackKarmaşık Enerji Tedariki için Güç Dağıtım Sistemi